«На 65% території Київської області є руйнування» — Олексій Кулеба

Олексій Кулеба для видання Forbes розповів про ступінь руйнування Київської області, її відбудову та джерела фінансування.

Він повідомив, що характер руйнувань міст Київщини різниться. Зокрема, Велика Димерка постраждала внаслідок артилерійського вогню, в Бучі через тривалу окупацію багато людських жертв, а багато будівель в Ірпені зруйновані через те, що місто було тривалий час головною локацією бою.

«Із 69 громад у 46 є руйнування — це 65% території області. Весь цей об’єм треба пройти, проаналізувати, скласти акти. І дуже швидко».

На предмет відшкодувань в області вже пройшли перевірку 70% будинків, проте робота продовжується. Було підраховано, що на Київщині повністю знищені близько 5 тисяч приватних будинків. Наприклад, 70 з них знаходяться у селі Андріївка Макарівської селищної громади.

Відновлювальні роботи розпочалися відразу після відступу ворожої армії, тобто, на початку квітня. 400 млн гривень Кабмін виділив на відбудову Київської області, проте громади додатково долучають меценатів, міжнародних інвесторів та фонди.

«На 5000 будинків потрібно близько 6 млрд грн — це тільки будівництво приватних будинків, без електромереж, газопостачання, які здебільшого там є».

До 12 червня планується здати перших 5 будинків, але до настання холодів у їх планах збудувати 2500 таких об’єктів. Стандартна площа 3-кімнатного будинку — 90 кв.м. Олексій Кулеба зазначає, що собівартість такої будівлі з сантехнікою, але без меблів — близько 1,1-1,2 млн гривень. Також будуть варіанти будинків на 60 кв. м і 120 кв. м.

Щодо комерційної нерухомості, то на Київщині повністю зруйновані 44 підприємства і понад сотня зазнала часткових пошкоджень. Наразі немає програми, яка допоможе з їх відбудовою, оскільки першочерговою задачею є забезпечення населення житлом. Проте втрата підприємств відіграла негативну роль на бюджет області.

«У березні–травні, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, надходження податку на прибуток зменшилися на 97 млн грн, тобто на 38%. Більше поки що сказати важко. Щоб збалансувати бюджет, скорочуємо видатки».

Олексій Кулеба також прокоментував ситуацію з розмінуванням Київщини:

«Об’єм роботи величезний. Працює понад 200 працівників ДСНС і поліції. Також залучили перших міжнародних саперів. Загалом, основні магістральні дороги й міста обстежені і майже повністю розміновані. Що стосується величезних площ полів і лісів, розуміємо, що на це підуть роки».

Раніше ми розповідали, що у Дмитрівці збудують 15 будинків в межах пілотного проєкту, який фінансують за меценатські кошти. Сім’ї, які втратили свої будинки через російську агресію, отримають житло безкоштовно.